Decydując się na budowę domu należy zwrócić uwagę na szereg nie dostrzegalnych już po ukończeniu elementów, które mają decydujący wpływ na trwałość konstrukcji i bezpieczeństwo osób, które będą w budynku przebywać. Patrząc więc na dom – jako bryłę – w układzie pionowym, pierwszą niezwykle istotną kwestią są fundamenty. Odpowiednia głębokość, szerokość i zbrojenie, którego parametry powinny zostać wskazane przez projektanta stanowią przysłowiowy „kamień węgielny” dla całej budowli, który ma wpływać przede wszystkim na stabilność i uniemożliwiać osadzanie budynku w gruncie. W wielu przypadkach fundamenty są niewidoczne lub dostrzegalen są jedynie w minimalnym stopniu.

Innym kluczowym elementem jest połączenie więźby dachowej z wieńcem. Do tego celu należy wykorzystywać kotwy do murłaty, które można znaleźć między innymi w naszej ofercie. Kotwy wytwarzane w naszej firmie produkujemy wyłącznie z atestowanych materiałów i dostarczamy je z atestami oraz poświadczeniem inspektora budowlanego. Kotwy dostarczamy z 2 nakrętkami i podkładką powiększoną. 

Zamawiając kotwy prosimy o wskazanie informacji zgodnie z poniższym rysunkiem, gdzie:


d - średnica gwintu 

A - długość gwintu

L - całkowita długość kotwy

B - długość odgięcia

kotwa murlaty rysunekNa życzenie klienta kotwy dostarczamy z pierścieniami kolczastymi typu Bulldog, które znaczącą zwiększają nośność połączenia śrubowego. Pozwalają zaprojektować połączenie z użyciem mniejszej ilości śrub ściągających i dzięki temu zachować odpowiednie odległości miedzy śrubami i od krawędzi drewna.kotwa murłaty murhak


W zależności od zapotrzebowania kotwy do murłaty poddajemy cynkowaniu lub zabezpieczamy przed korozją przez nałożenie farby metodą natryskową.


U-bolt


Zakończenia kotew – zarówno od strony nagwintowanej jak tej, która będzie zakotwiczona w wieńcu przygotowujemy zgodnie z normą PN-EN ISO 4753.


PN-EN ISO 4753kotwa murhak gwint


Zapraszamy do składania zapytań na kotwy do murłaty i kotwy fundamentowe z naszej oferty. Wykonujemy kotwy w zakresie od M6 do M100. Jeśli na stronie nie znajdą Pańśtwo produktu, który chcieliby Państwo zastosować lub wykonać prosimy o kontakt.